قیمت گوسفند رومانف Romanov [خرید میش و قوچ رومانوف]

گوسفند رومانف به انگلیسی Romanov که به فارسی نژاد رومانوف تلفظ می شود. قیمت گوسفند رومانف چند قلوزا سوال مهمی برای دامدار می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین نژاد گوسفند چند قلوزا در دنیا یعنی نژاد رومانف آشنایی کنیم. ممکن است شما قبلا با این نژاد آشنا شده باشید و شاید هم اطلاعاتی در رابطه با آن ندارید. همراه ما باشید تا شما را با یکی از بهترین نوع گوسفندان آشنا کنیم.

گوسفند رومانف

گوسفند نژاد رومانف یکی از انواع گوسفندان اهلی در دنیا می باشد که محبوبیت زیادی بین دامداران در تمامی کشور ها دارد. بیشترین دلیل محبوبیت آن مربوط به چند قلوزا بودن آن می باشد. این نژاد مربوط به کشور روسیه، دره ولگای شمالی، شمال شرقی مسکو می باشد. نام آن را بر اساس اسم منطقه ای که در آن محدوده بوده “رومانف” گذاشته اند. به طور کلی در ابتدا در این منطقه برای اولین بار این نژاد دیده شده بود. بعد از بررسی های لازم روی آن متوجه شدند که یکی از انواع گوسفندان چند قلوزا در دنیا می باشد. بررسی و تحقیقات روی گوسفندان رومانف تا جایی صورت گرفت که متوجه شدند برترین نژاد در زمینه دو قلوزا، سه قلوزا و چند قلوزا می باشد.

شما چطور فکر می کنید؟ یعنی چه تعداد بره در هر زایش سبب شده این که رومانف به عنوان بهترین نوع این نژادها انتخاب شود؟ با من همراه باشید تا به بررسی ویژگی ها و سوابق زایش این گوسفند بپردازیم.

قیمت گوسفند رومانف

خرید گوسفندان رومانف

اگر قصد خرید گوسفند رومانف دارید، باید ابتدا به شما بگوییم که لازم است اطلاعات جامعی در رابطه با این نژاد جمع آوری کنید. البته در صورتی که تا کنون تجربه پرورش این نژاد را نداشتید حتما باید قبل از اقدام به خرید رومانف تحقیقات کاملی روی آن انجام دهید. منظور از تحقیقات یعنی بررسی کنید که در منطقه شما چه بازدهی می تواند داشته باشد. می توانید شرایط آب و هوایی مورد نیاز برای پرورش رومانف در موقعیت جغرافیایی خود را بررسی کنید. مواردی همچون نحوه نگهداری، تغذیه و … همگی از مهمترین نکاتی هستند که شما باید در رابطه با همه اینها اطلاعات کافی داشته باشید.

در صورتی که قصد خرید دارید می توانید از طریق مراکز خرید و فروش رومانف در شهر خود یا سایر شهرها اقدام کنید. در ادامه در رابطه با مراکز فروش نژاد Romanov توضیحاتی خدمت شما ارائه می کنیم.

سوابق زایش بره در هر دوره آبستن شدن

بخش مهمی از این مقاله مربوط به همین بخش است. حتما شما هم میخواهید بدانید یک گوسفند رومانف چه تعداد بره در یک دوره آبستن شدن خواهد داشت. ما در اینجا به دو مورد که بهترین سابقه بوده اشاره می کنیم. در کشور آمریکا این نژاد در یک دوره آبستن 9 بره را به همراه داشت. این بالاترین تجربه رومانف بود. بعد از آن در کشور فرانسه تعداد 7 بره در یک زایش را به نام خود ثبت کرده است. توجه داشته باشید که در حال حاضر رکورد گوسفند رومانف چند قلوزا 9 بره در یک زایش می باشد. حتما شما هم دوست دارید یکی از این رومانف ها را داشته باشید. البته نکته مهمی که باید بدانید، اکثر در هر زایش چیزی حدود 3 الی 6 بره دارند. گاهی در اثر موارد خاصی تعداد بره ها افزایش می یاید.

گوسفند رومانف اصیل روسیه

قیمت گوسفند رومانف

کسانی که قصد خرید این نژاد را دارند باید در رابطه با قیمت آن نیز تحقیقاتی انجام دهند. از آنجایی که یکی از محبوب ترین و بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا محسوب می شود، قیمت خرید رومانف بالا می باشد. در جدول زیر می توانید قیمت میش رومانف و قوچ رومانف را بستگی به حالت های مختلف مشاهده کنید. توجه به اینکه ممکن است این قیمت ها بروز نباشند. بنابراین هر زمان تصمیم به خرید گرفتید، می توانید با مراکزی که در زمینه خرید و فروش رومانف فعالیت دارند تماس بگیرید.

شاید خرید این دام به دلیل بالا بودن قیمت رومانف چند قلوزا امکان پذیر نباشد. برخی افراد هم هستند که تنها یکی از این دو جنس را خریداری می کنند. یعنی یا اقدام به خرید میش رومانف می کنند یا قوچ رومانف که بتوانند با نژادهای دیگر آن را ترکیب کنند.

در صورتی که توانایی خرید گوسفندان رومانف اصیل روسیه را ندارید، باید به شما بگوییم که بهترین راه حل برای بهره مندی از این دام مربوط به تلقیح مصنوعی می باشد.

قیمت بره رومانف

بسیاری از دامداران در شهرهای مختلف ایران اقدام به خرید بره رومانف (Romanov Lamb) می کنند. از آنجایی که قیمت بره این نژاد دارای قیمت کمتری است، بسیاری از دامداران در شهرهای مختلف همچون: تهران، قم، شیراز، مشهد، اردبیل، زنجان، اصفهان، یزد، تبریز و … اقدام به خرید بره رومانوف می کنند. درست است که وقتی گوسفند بالغ رومانف بخریم می توانیم در همان سال آنها را جهت جفتگیری آماده کنیم، اما در روش خرید بره شما باید مدت زمان لازم را برای رشد بره ها صبر کنید. با این حال فرصت خوبی را در اختیار خواهید داشت که بتوانید با یک جیره غذایی عالی ، به بهترین شکل ممکن به بره ها رسیدگی کنید.

وزن گوسفند رومانف

اگر برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این نژاد دنبال متوسط وزن گوسفند رومانف هستید، در این قسمت به بررسی وزن بره ها و جنس نر و ماده بالغ آن اشاره می کنیم. ما قبلا در سایت سون دام به بررسی متوسط وزن گوسفند زنده که مربوط به گوسفندان گوشتی برای کشتار بود صحبت کردیم. اکنون در اینجا نیز این مورد برای این نزاد بررسی خواهیم کرد.

به طور کلی یک وزن میش رومانف بالغ دارای 70 الی 80 کیلوگرم وزن خواهد بود. وزن قوچ رومانف نیز که دارای وزن بیشتری نسبت به میش خود می باشد، حدود 80 الی 90 کیلوگرم می باشد. قوچ این نژاد وزن بیشتری نسبت به میش آن دارد. در صورتی که تغذیه نر مناسب نباشد، ممکن است وزن میش نسبت به قوچ بیشتر باشد.

خرید گوسفند رومانف چند قلوزا

مراکز خرید و فروش گوسفند رومانف در ایران

برای خرید گوسفند رومانف اصیل روسیه می توانید از طریق بخش هایی که در زمینه فروش رومانف اصل فعالیت دارند اقدام کنید. هم اکنون در شهرهای مختلف ایران (برخی شهرها) مراکزی تحت عنوان خرید و فروش گوسفند نژاد رومانف وجود دارد. برخی از فروشندگان این نژاد در سطح وب نیز وجود دارند که می توانید از طریق سایت، تلگرام یا پیج اینستاگرام قیمت گوسفند رومانف اقدام به ارتباط با آن کنید. توجه کنید که خرید خود را باید به صورت حضوری انجام دهید. از آنجایی که قیمت رومانف بالا می باشد، ریسک بزرگی است که بخواهید به صورت اینترنتی با کسی که احتمالا نمی شناسید معامله کنید.

همچنین موقع خرید در صورتی که خودتان هیچگونه آشنایی با گوسفندان رومانوف ندارید، حتما شخصی را برای راهنمایی با خود داشته باشید تا مشکلی در خرید شما پیش نیاید.

سون دام رومانف ندارد!

قیمت گوسفند رومانف چند قلوزا که جزو بهترین نژاد در دنیا و به اسم Romanov شناخته می شود را خدمت شما اعلام کردیم. از طرفی برخی جزئیات لازم را جهت افزایش آگاهی شما در این قسمت توضیح دادیم که در صورت عدم آشنایی با آن، جزئیات اولیه و شناخت مقدماتی با آنها داشته باشید.

لازم است بدانید که مجموعه گوسفند زنده سون دام در زمینه فروش گوسفند نژاد رومانف هیچ فعالیتی ندارد و با هیچ مرکز فروش این نژاد همکاری ندارد.

 

1 دیدگاه در “قیمت گوسفند رومانف Romanov [خرید میش و قوچ رومانوف]

  1. سلام
    تعدادی گوسفند رومانف به فروش میرسه.
    هر کس تمایل به خرید دااره با این شماره ها تماس بگیره
    09183754905
    09183742750

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *